lut 28, 2019

Minister Elżbieta Rafalska o działaniach resortu dla osób z niepełnosprawnością

- Konsekwentnie przedstawiamy kompleksowe działania dla osób z niepełnosprawnością; być może ci, co chcą protestować, nie wiedzą o szeroko zakrojonych działaniach rządu - powiedziała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odnosząc się do zapowiadanego na maj protestu osób z niepełnosprawnościami.

Liderka ubiegłorocznego protestu osób z niepełnosprawnościami Iwona Hartwich poinformowała, że 23 maja pod Pałacem Prezydenckim odbędzie się kolejny protest. Ma to być odpowiedź na nowe propozycje programowe rządu, który - jej zdaniem - kolejny raz pominął osoby z niepełnosprawnościami.

W odniesieniu do tego tematu Elżbieta Rafalska wskazała, że rząd "bardzo konsekwentnie przedstawia kompleksowe działania dla osób z niepełnosprawnością".

- W 2018 roku nakłady na różne zadania z zakresu niepełnosprawności wzrosły w stosunku do 2015 roku o 3,5 mld złotych - zauważyła szefowa MRPiPS. Przypomniała, że "od 1 lipca weszły szczególne rozwiązania, jeśli chodzi o dostępność do specjalistycznych usług ambulatoryjnych oraz do rehabilitacji, a także wzrosło świadczenie adresowane do opiekunów osób niepełnosprawnych".

- Mamy też solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, w ramach którego jest szereg programów wspierających - dodała.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

 


Kontakt

Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych

ul. Dunajewskiego 5
31-133 Kraków
(siedziba Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem)

Tel.: 602 743 883
E-mail: biuro@msoon.org.pl

© 2019 Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych