cze 10, 2019

Żaglowiec dla osób chorych i niepełnosprawnych

Rusza Projekt "Morze Bez Barier". To pomysł Magdaleny Lesiewicz, prezes Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie oraz Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki.

Na przystosowanej do potrzeb osób wymagających specjalnej uwagi jednostce chcą organizować rejsy, które pomogą uwierzyć ludziom, że pomimo choroby i niepełnosprawności życie może być piękne - informują organizatorzy Projektu na stronie www.morzebezbarier.pl

OnkoRejs to inicjatywa Magdaleny Lesiewicz, która wygrała ze złośliwym rakiem piersi. Pod koniec maja 2015 roku, chcąc udowodnić sobie i światu, że chorzy mogą pokonać przeszkody tak, jak pokonały raka, wypłynęła wraz z dwunastoma innymi kobietami, które chorowały na raka, na rejs do hanzeatyckiego miasta Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji.

Z kolei fundacja Zobaczyć Morze imienia Tomka Opoki od lat organizują rejsy pełnomorskie dla osób niewidomych.

Rola rejsów jest nie do przecenienia. Oprócz tego, że pomagają uwierzyć chorym, że nawet z chorobą czy po przechorowaniu raka można żyć pełnią życia, przyczyniają się też do aktywizacji osób, które często są wykluczane przez społeczeństwo w tzw. normalnym życiu. Uczestnicy stanowią część załogi żaglowca i pełnią wachty - wyjaśniają pomysłodawcy.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl 


Kontakt

Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych

ul. Dunajewskiego 5
31-133 Kraków
(siedziba Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem)

Tel.: 602 743 883
E-mail: biuro@msoon.org.pl

© 2020 Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych