maj 18, 2021

Od 25 maja osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będą się mogły szczepić poza kolejką

Minister Michał Dworczyk, koordynator rządowego programu szczepień, zapowiedział, że od 25 maja poza kolejką będą mogły zaszczepić się osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Organizacje społeczne i opozycja od dawna apelowały o priorytetowe szczepienia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W kwietniu, po pierwszym spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poinformowano, że od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami będą miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych bez konieczności rejestracji. Już wtedy była mowa o możliwości włączenia również pozostałych osób z niepełnosprawnościami.

Minister Michał Dworczyk, po spotkaniu z przedstawicielami organizacji wspierających osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, które odbyło się w formie wideokonferencji 18 maj, poinformował na Twitterze: - Odbyliśmy dziś kolejne spotkanie z przedstawicielami środowisk i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Od wtorku 25.05 wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką.

Źródło: www.rp.pl


Kontakt

Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych

ul. Dunajewskiego 5
31-133 Kraków
(siedziba Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem)

Tel.: 602 743 883
E-mail: biuro@msoon.org.pl

© 2021 Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych